Pár slov od stavitelů tratí

29. 8. 2012 v 21:01

Stavitelé tratí Jan Graubner (Middle) a Jiří Hradil (Long) nám poskytli pár informací před závodem ….

[nggallery id=2]

 

Graubno, Chláďo, tak jako to vypadá? Tratě jsou připraveny?

J.G.: Tak určitě! Všechno je zaměřeno a vytyčeno. Teď jen zajet a vyhrát. To už je ale úkol pro jiné…
J.H.: Už se ladí jen drobné detaily.

Kdo z vás staví jakou trať?

J.G.: Já tu klikatější, kde se bude víc používat brzda-plyn. Na Chláďovu bude potřeba větší nádrž, trpělivost a tolerance.

Co můžou závodníci od závodu čekat?

J.G.:Tak určitě se můžou těšit na krásný výhled před startem a na pivo v cíli. Od samotného závodu ať nečekají nic a nechají se překvapit.
J.H.: Závodníci určitě mohou čekat kopce, ale jako odměna je čeká sjezd do cíle a pak už jen drobný hupek.

Jsou připraveny i nějaké vychytávky v lese?

J.G.: Tak určitě! Bude tam spousta překvapení, vychytávek a možná i nějaká ta nachytávka. V lese je taky jedno místo, které bych přirovnal k Bermudskému trojúhelníku. Tomu jsem se však raději tratěmi vyhnul, tak snad tam nikdo nezabloudí. Jinak je to les pěkný, rozmanitý a věřím, že se závodníci budou vracet s úsměvem.
J.H.: V neděli na longu musí všichni závodníci v lese absolvovat povinný úsek na jehož konci je přejezd silnice, kde bych každému doporučil být ostražitý a nenechat se někým přejet. Na přejezdu budou dopravu korigovat pořadatelé ale určitě každému doporučuji se rozhlédnout!

A jak to v lese vůbec vypadá? Jaký je stav cest?

J.H.: Momentálně to v lese vypadá celkem famózně, většina cest je ve velmi dobrém stavu, nezbývá než doufat, že nedojde k nějakému většímu slejváku, který by mohl zhoršit sjízdnost.
J.G.: Jak říkám… Je tam pěkně a střídají se různé charaktery lesa, což přidává na zajímavosti. Cesty jsou teď suché, ale když zmoknou, tak budou mokré. I tak by se po nich však mělo dát jet stejnou rychlostí, jde jen o to najít v sobě trošku víc energie. V jedné části lesa se těží dřevo a zde by tyto mokré cesty mohly až zbahnitět, takže se pak
bude muset najít i víc morálu.

Děkuji za rozhovor.
J.G.: Choď do p..i!

Comments are closed.